V roku 2014 Prešovský samosprávny kraj podpísal memorandum o podpore elektromobility a svojou účasťou v medzinárodnom projekte PROMETEUS sa snaží ďalej zviditeľňovať a propagovať túto oblasť.

Konferencia je zároveň jedným z podujatí Prešovského samosprávneho kraja v rámci Európskeho týždňa udržateľnej energie EUSEW.

Do diskusných panelov prijali pozvanie kľúčoví hráči verejnej aj súkromnej sféry z oblasti elektromobility na Slovensku. V prvom diskusnom bloku odznejú témy ako Stav podpory elektromobility na Slovensku, problémy a prekážky s tým súvisiace a diskutovať budú: Lucia Jenčová – Štátny radca, Oddelenie priemyselného rozvoja, Sekcia stratégie, MH SR, Jaroslav Sýkora – Manažér pre strategický rozvoj, Slovenská asociácia pre elektromobilitu a Michal Bartko – Elektrocar, Privatwash, s.r.o. -  zástupca „druhej strany“ - strany prijímateľov podpory. Druhý panel sa bude fokusovať na výskum, vývoj a inovácie v oblasti elektromobility a najmä na príklady dobrej praxe zo Slovenska. V tomto paneli budú diskutovať: Michal Parišek – Manažér, Greenway Infrastructure, s.r.o., Martin Bugár – Odborný asistent,  Oddelenie E-mobility, automatizácie a pohonných systémov, Ústav automobilovej mechatroniky, Fakulta elektrotechniky a informatiky, STU Bratislava  a Ruth Goblová – špecialista - Východoslovenská energetika Holding a.s. úsek rozvoja spoločnosti

V prípade záujmu o účasť na konferencii kliknite na https://e-den.splashthat.com, alebo sa registruje mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Projekt PROMETEUS je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg Europe.